Про психологічний добробут та ментальне здоров'я у #Forbes

Зоряна Головата. Professional Member of the American Counseling Association.

Серед всіх факторів, що впливають на людину, не залежно від того, зацікавлені ми в них чи ні, гроші та здоров’я мають особливий вплив.

Ці два питання впливають на наші думки, дії та оточення. Результат взаємодії людини із інформацією, обставинами, почуттями та емоціями лежить в основі формування особистості, яка відображає нашу психологію грошей, сприйняття стану особистого щастя, достатку та здійснює вплив на психічне та фізичне здоровя.

Як формуються навики психологічного достатку та ментального здоровя?

Вони, в першу чергу, потребують емоційної грамотності, базуються на психологічній стійкості та навику трансформування мислення.

Що таке емоційна грамотність? Це здатність міркувати емоціями для досягнення своїх цілей. Розуміння, що всі емоції мають значення. Це вміння ідентифікувати злість та агресію, лють і бажання, відрізнити гнів від страху. Це про дослідження емоційного стану, вивчення впливу емоцій на вашу поведінку та усвідомлення основних принципів «управління» ними. Згідно Всесвітньому докладу про щастя (World Happiness Report), кількість негативних емоцій, включаючи занепокоєння, печаль та гнів, зросла майже на третину. Проблеми психічного здоровя у всьому світі можуть вартувати світовій економіці 9 трлн. дол до 2030 року (World Health Organization).

Яким чином ми можемо розвинути психологічну стійкість? Через формування навику гнучкого мислення, цінностей та принципів персональної психологічної ідентифікаціі. Розвиток сильних сторін особистості та реформування слабких у зони росту. Відокремлення особистих цілей від соціально значимих задач. Вміння розуміти свої потреби, задовільняти їх в гармонії та балансі. Американська Психологічна Ассоціація (АРА) розробила десять порад для формування психологічної стійкості. Серед них рекомендація уникати схильності сприймати кризи як непереборні проблеми та прийняття того, що зміни є природною частиною життя, створювати ефективні звязки, формувати психологічно стійке оточення. І тут основний персональний навик – вміння приймати те, чого не можемо змінити.

Ще одним базовим елементом виступає навик трансформації мислення. Він базується на одному із основних аспектів коучингу – усвідомлення. Коли ми усвідомлюємо суть предмету, то ми можемо цю суть змінити на власний розсуд, можемо здіснювати свідомий вибір реакцій, працювати із упередженнями та перешкодами. Особисте пізнання робить саме те, що допомагає виявити та подолати бар’єри для зростання, і в кінцевому підсумку робить позитивні зміни найбільш ефективним чином, потенційно у всіх аспектах життя.

Чому інститут особистісного пізнання настільки актуальний?

Наявність великої кількості грошей, влади чи статусу, не допомагає зменшити страхи, невпевненість, занепокоєння, життєві проблеми та щоденні задачі, з якими нам всім приходиться зіткнутися. Третина людей у світі потерпає від стресу, а кожен п’ятий переживає смуток або гнів. Такі дані глобального опитування, яке провів американський центр Gallup.

Що лежить в основі стресу та невпевненості? Те, що люди погано передбачають своє майбутнє. Уявити мету легко, важче уявити собі цю мету в контексті реальних життєвих ситуацій, котрі зявляться в результаті досягнення мети. Це впливає на бізнес та інвестиціі, де від нас вимагається не лише певна кількість дій для досягнення результатів, але і передбачення того, як ми будемо реагувати на майбутні обставини. Будь яка незрозуміла річ викликає занепокоєння і це природньо.

Що ми упускаємо із виду? Те, чого не можемо виміряти. Мінімізацію шкодувань в майбутньому важко раціоналізувати на бумазі, проте легко виправдати в реальному житті. Дуже часто результатом незадовільних результатів служить не результат аналізу, а провал уяви та мислення. Часто основні проблеми розпочинаються тоді, коли ми намагаємося вирішити питання лише за допомогою грошей. Загальні речі, такі як відношення людей до жадібності та страху, як люди поводять себе в умовах стресу, та як реагують на основні мотиватори, зазвичай залишаються статичними. Але конкретні угоди, тенденціі, конкретні досягнення індивідумів, мають персональні шляхи знаходження відповідей. Приоритети переміщаються на спілкування, співчуття, гнучкість. Вибір між бути правим та бути щасливим або як досягти того і іншого. Розвиток впевненості у тому, що ви здатні вирішувати проблеми та довіряти інстинктам, сприяє формуванню психологічної стійкості.

Як до неї дійти?

Робота над собою та постійне вивчення (не оцінка, а саме персональне вивчення) себе, своїх реакцій, емоцій, поведінки, взаємин із близькими, грошима, оточенням,... - це перша норма життя.

Нам всім хочеться із кимось розмовляти, з тим, з ким можна взаємодіяти, з ким зручно працювати без остраху, кому можна чесно та на рівних кидати виклики, кожен хоче бути почутим та побаченим. Це друга норма життя.

Бажання контролювати своє життя, вміти залишатися заможнім, зберігати власну ідентифікацію, отримувати енергію та мати гармонічні стосунки. Це третя норма життя. І це все про психологічний рівень достатку та про ментальне здоровя. Це про постійну роботу із свідомістю. Одна річ – думати про життя та аналізувати його, інша – дійсно його проживати. Знання про те, як розвиватися, бачити себе краще і створювати середовище, що сприяє формуванню психологічного зростання, є основою психічного здоров’я, що створює умови для психологічного благополуччя. Ці основні концепції беруть участь у формуванні здорової та процвітаючої особистості та суспільства.

Forbes Monaco SARL.